Шановні громадяни.
Звертаємо Вашу увагу на деякі особливості притягнення до адміністративної відповідальності осіб за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.197 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Статтею 197 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено, що проживання громадян, зобов’язаних мати паспорт громадянина України, без паспорта громадянина України або за недійсним паспортом громадянина України, а також проживання громадянина України без реєстрації місця проживання є адміністративним правопорушенням та тягне за собою адміністративне стягнення.
Зауважуємо, що адміністративним правопорушенням вважається сам факт проживання громадянина України без паспорта, за недійсним паспортом або без належної реєстрації, незалежно від строку протягом якого відповідне порушення тривало до моменту його виявлення.
Суб'єктом даного правопорушення може бути особа, якій виповнилося 16 років.
За вчинення зазначеного адміністративного правопорушення Кодексом встановлена відповідальність у вигляді попередження.
У випадку якщо особу протягом року вже було піддано адміністративному стягненню за адміністративні правопорушення, передбачені ст.197 КУпАП, до правопорушника застосовується адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Застосування інших видів стягнення за вчинення даного адміністративного правопорушення законодавством України не передбачено.
Згідно до ст.219 Кодексу про адміністративні правопорушення України, розгляд справ про адміністративні правопорушення, передбачені ст.197 КУпАП, відноситься до повноважень виконавчих комітетів сільських, селищних, міських рад.
Від імені виконавчих комітетів, сільських, селищних, міських рад розглядати справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.197 КУпАП, мають право адміністратори центрів надання адміністративних послуг.
Як передбачено ст. 221 КУпАП, розгляд справ про адміністративні правопорушення, вчинені особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, здійснюється районними, районними у містах, міськими чи міськрайонними судами.
Також, повідомляємо Вас що, відповідно до ст.ст.287-288 КУпАП, особа, щодо якої винесено постанову по справі про адміністративне правопорушення, має право її оскаржити у встановленому порядку.
Рішення виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради може бути оскаржено у відповідну раду або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня її винесення. При цьому, особа, яка оскаржила постанову по справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати державного мита.