Однією з найактуальніших і соціально значущих завдань, що стоять перед нашим суспільством сьогодні, безумовно, є пошук шляхів зниження зростання злочинів серед молоді та підвищена ефективність їх профілактики.
Необхідність якнайшвидшого вирішення цього завдання обумовлена не тільки тим, що в країні продовжує зберігатися досить складна криміногенна обстановка, але, перш за все тим, що в сфери організованої злочинності втягується все більше і більше неповнолітніх, кримінальними угрупованнями, створеними підлітками, відбуваються небезпечні злочини і число їх неухильно зростає. Злочинність молодшає і приймає стійкий рецидивний характер. А така криміналізація молодіжного середовища позбавляє суспільство перспектив встановлення в недалекому майбутньому соціальної рівноваги і благополуччя.
Найбільш істотною причиною скоєння злочинів неповнолітніми є недоліки в їх моральному вихованні. Отже, попередження правопорушень неповнолітніх лежить перш за все в педагогізацію різних сфер морального впливу в процесі виховання дітей та підлітків. Вікові особливості неповнолітніх вимагають психологічно та методично грамотного підходу до цього контингенту.
Злочинність неповнолітніх, будучи зумовлена загальними причинами злочинності в нашій країні, має свої особливості. Вони пов'язані з віковими, психологічними, статевими та іншими відзнаками особистості неповнолітніх правопорушників і механізмом протиправної поведінки; з обставинами, що сприяють вчиненню правопорушень неповнолітніх; з динамікою, структурою злочинності та правопорушень неповнолітніх; демографічними та багатьма іншими факторами, які відносяться до різних соціально-економічних та морально-психологічних сфер громадського життя.
З такими підлітками необхідно систематично проводити цілеспрямовану індивідуально-профілактичну роботу, залучати їх до суспільного життя навчальних колективів, спортивної та іншої позакласовій роботі, зміцнювати зв'язок з батьками і громадськими організаціями з місцем проживання учнів і проведення ними дозвілля.
Помічник судді С.Ю.Бервено