flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

В Україні стартувало створення єдиного реєстру педофілів

21 січня 2020, 15:46

В УКРАЇНІ СТАРТУВАЛО СТВОРЕННЯ ЄДИНОГО РЕЄСТРУ ПЕДОФІЛІВ

 

 

16 січня 2019 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи, та посилення відповідальності за злочини, вчинені проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи».

 Закон вносить зміни до статті 152 Кримінального кодексу України «Згвалтування», які встановлюють, що згвалтування соби, яка не досягла чотирнадцяти років, незалежно від її добровільної згоди, – карається позбавленням волі на строк від 10 до 15 років.

 Згвалтування таких осіб, вчинене повторно або особою, яка раніше вчинила будь-який із злочинів, передбачених частинами четвертою або п’ятою статті 153, статтею 155 або частиною другою статті 156 ККУ передбачається позбавлення волі на строк 15 років або довічним позбавленням волі.

 Закон передбачає створення Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи – автоматизованої електронної бази даних. У Реєстрі буде зберігатися інформація про осіб, які вчинили злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи, у тому числі осіб, судимість яких за такі злочини знята або погашена в установленому законом порядку.

 Держателем реєстру є Міністерство юстиції України.

 До реєстру вносяться відомості щодо прізвища, імені, по батькові засудженого, дати народження, місця проживання чи перебування, злочину, за який його було засуджено, виду кримінального покарання, який до нього був застосований, інформацію про фактично відбуте ним покарання, а також про порушення правил адміністративного нагляду.

 Інформація про особу вноситься до реєстру на підставі обвинувального вироку суду, який набрав законної сили.

 Користувачами реєстру є керівники прокуратур та органів досудового розслідування, прокурори, слідчі та інші уповноважені особи Національної поліції України та Державного бюро розслідувань.

 Право на отримання інформації щодо факту перебування конкретної особи в реєстрі мають:

-  сільські, селищні та міські голови, керівники державних адміністрацій, інших органів державної влади та місцевого самоврядування - щодо осіб, які претендують на зайняття посади керівника (заступника керівника) дошкільного навчального закладу, середнього навчального закладу, позашкільного навчального закладу, закладу охорони здоров’я або іншої установи, організації, зобов’язаної здійснювати нагляд за малолітніми особами або надавати послуги медичного, навчального чи соціального характеру малолітнім особам, та належать до їх сфери управління;

 - керівники дошкільних навчальних закладів, середніх навчальних закладів, позашкільних навчальних закладів, закладів охорони здоров’я або іншої установи, організації, зобов’язаної здійснювати нагляд за малолітніми особами або надавати послуги медичного, навчального чи соціального характеру таким особам, у зв’язку з вирішенням питання щодо прийняття особи на роботу;

 - будь-яка фізична особа щодо інформації про себе;

 - будь-яка фізична особа щодо інформації про іншу особу у разі наявності завіреної відповідно до вимог Закону України «Про нотаріат» згоди особи, щодо якої така інформація запитується.

  Закон передбачає встановлення адміністративного нагляду щодо засуджених до позбавлення волі за злочин проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи. Для таких осіб адміністративний нагляд встановлюється на строк до погашення судимості.

 https://ukrainepravo.com/news/ukraine/v-ukrayini-startuvalo-stvorennya-yedynogo-reyestru-pedofiliv/

Прес-служба суду